Czy singiel otrzyma kredyt hipoteczny?

Małżeństwa są coraz mniej modne, wiele osób nie zawiera formalnych związków, a często nawet decyduje się życie spędzić w pojedynkę. Kariera? A może to moda? A może po prostu brak szczęścia w życiu, które pozwoli na założenie rodziny, poczucie stabilizacji. Czy w tej sytuacji osoba nazywana potocznie singlem ma szansę na uzyskanie kredytu hipotecznego? Czy ma szansę godziwie kupić mieszkanie?
Warto pamiętać, że zdolność kredytowa to jeden z ważniejszych wyznaczników, w momencie gdy o pożyczkę stara się dwoje ludzi, jak pojawia się to w przypadku małżeństwa lub pary, dochód jest sumowany. Pozytywna decyzja banku to raczej formalność, jednak jeśli nie możemy tego kredytu wziąć razem, czy w ogóle w pojedynkę istnieje taka możliwość? Jak sobie poradzić? Co zrobić, by jednak ten kredyt uzyskać.

Każdy ma szansę na kredyt hipoteczny

Od dawna utarło się, że banki są złe i nie da się nic negocjować, nie mówiąc już nic o singlach i ich problemach z wzięciem kredytu. Banki coraz przychylniej patrzą na te osoby. W jakim celu brane są kredyty? Mieszkanie, dom, a może lokal? Często młodzi ludzie decydują się na wzięcie pożyczki, by ich start był lepszy, łatwiejszy. Z wieloma możliwościami. Dom to bardzo ważna kwestia, dąży do niego niejedna osoba, nie musi to być małżeństwo, przecież każdy człowiek chce mieć swój własny kąt, by nikt Ciągle nie wysuwał negatywnych uwag. Problem pojawia się w momencie, gdy swoje cztery kąty chcemy kupić. W tym momencie u wielu osób pojawia się myśl, kredyt hipoteczny. Czy go w ogóle dostaniemy? Czy istnieje realna szansa?

Osoby samotne borykają się z wieloma problemami, a banki wcale tego nie ułatwiają, tak myśli spora część społeczeństwa. Wciąż mało osób sobie zdaje sprawę, że to przecież zdolność kredytowa jest brana pod uwagę, a nie ich stan cywilny.

Czy uda Ci się uzyskać kredyt?

Nieważne czy jesteś sam czy z partnerem, każdy bank przeprowadza taką samą analizę. Wszystkie dane dokładnie są zbierane, miesięczny dochód, wydatki, zobowiązania, a także bardzo popularna historia kredytowa. Na podstawie tych wszystkich wariantów oceniana jest ta nieszczęsna zdolność kredytowa. W momencie gdy wszystkie informacje są podsumowanie każdy czuje ogromny stres, czy tym razem uda nam się coś dostać?

Wbrew wielu opiniom banki nie tworzą ofert specjalnych dla osób samotnych. Nie ma żadnego wyróżniania, wszyscy mają równe szanse. Czy takie równe, pewnie tak, każda decyzja jest naszym wyborem i trzeba ponieść za niego odpowiednie konsekwencje. Całość jest identyczna, specjaliści podają, że jedyną różnicą jest oczywiście zróżnicowany koszt kredytu. Komu jest łatwiej? Oczywiście parze. Warto pamiętać, że kredyt brany w pojedynkę obarczony jest dodatkowymi kosztami. Niestety singiel to klient wysokiego ryzyka. Ryzyko kredytowe. Wyjaśniając, osoba samotna posiada tylko jedno źródło dochodu, aby mieć jakiekolwiek szanse musi wykupić dodatkowo rodzaj ubezpieczenia, ochronę przed utratą pracy, koszt jest ogromny, często pokrywa sporą część kredytu. Obecnie szacuje się, że jest to około 11 tysięcy złotych.

Wiele formalności w bankach to już standard, nikogo nie ominie. Każdy bank chce czuć się bezpiecznie. Zanim przystąpimy do złożenia kompletnego wniosku musimy udokumentować dochody oraz co bardzo ważne, potrzebne będzie zaświadczenie o zatrudnieniu. Bank następnie sprawdza wszystkie zobowiązania, jakie ciążą na przyszłym kliencie. Warto zwrócić uwagę, że osoby zalegające ze spłatą rat będą miały większy problem z otrzymaniem kredytu, niż ludzie, którzy dopełniają swojego obowiązku co do jednego dnia.
Wkład własny to kolejny punkt, który nikogo nie ominie. DO niedawna próg był niewielki, zaledwie wynosił 10 procent wkładu własnego. Na dzień dzisiejszy banki wymagają minimum 20 procent, a czasem nawet więcej wartości nieruchomości. Decydując się na kredyt niestety pieniądze musimy zgromadzić sami, bez tej kwoty nie mamy na co liczyć. Owszem istnieje szansa na kredyt z niskim wkładem, tym zaledwie dziesięcioprocentowym, jednak jest na to haczyk, niestety wymagane ubezpieczenie od niskiego wkładu. W momencie gdy przyszły kredytobiorca skompletuje całość dokumentów może złożyć wniosek w oddziale banku. Dodatkowo należy podać informację o nieruchomości. Kolejny etap należy do banku, to on wydaje odpowiednią decyzję czy kredyt zostanie udzielony czy wniosek odrzucony.

Odpowiedni wariant dla singla

Singiel a małżeństwo czy para posiadają takie same oferty, niczym się nie różnią. Dla żadnej z grup nie ma udogodnień, dopłat czy rabatów. Każdy musi spełnić powyższe wymogi, zdolność kredytowa to najważniejszy wyznacznik. Warto jednak poszukać dla siebie odpowiedniego banku,. w którym otrzymamy najkorzystniejszą ofertę. Wiele banków, a ofert jeszcze więcej. Każdy ma coś indywidualnego, swojego. Warto pamiętać, kredyt hipoteczny to zobowiązanie na wiele lat, w ciągu roku czy dwóch nie zniknie ogromny dług, który trzeba skrupulatnie spłacać. Warto pamiętać, nikogo nic nie dyskwalifikuje, jedynie zdolność kredytowa, singiel ma ogromną szansę także otrzymać pożyczkę, która ułatwi mu zakup swojego wymarzonego mieszkania. Należy także pamiętać, im większą kwotę pożyczymy od banku, tym mamy więcej odsetek do spłaty. Aby znaleźć dla siebie najlepszą ofertę warto zapoznać się z rankingiem kredytów hipotecznych, jest to narzędzie dostępne w internecie, które może nam ułatwić wiele poszukiwań. Wystarczy wejść na stronę, uzupełnić odpowiednie dane i wyszukać. A decyzja pozostaje do nas, mamy szansę odnaleźć ofertę najlepszą, indywidualną dla nas. A to już jedna trzecia sukcesu. Zaledwie w zasięgu ręki jest Twoje mieszkanie, zobowiązanie duże, jednak radość ogromna, gdy dostajemy klucze i możemy wprowadzić się do swojego, własnościowego domu.

Parterzy:

-
-